Recreational and Competitive Basketball for EG Residents K - 10

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

~ House Champioinships Playoff Schedule ~

Monday, Feb 25

Cole Middle School

5-6 pm: Girls 3/4 (NE Brokerage vs. University Orthopedic)

6-7 pm: Boys 6th (Kota vs. Peregrine Group)

7-8 pm: Boys 6th (SeaMist MedSpa vs. Williams & Stuart)

8:00-9:00 - Boys 7th (Morgan Stanley vs. Estner Injury Centers)

EGHS (Lower)

7-8 pm: - Boys 4th (HILB Group vs. Law Offices of Tom O’Brien) Court 1

7-8 pm: - Boys 4th (Family Financial Group vs. Morgan Stanley) Court 2

EGHS (Upper) 

5-6 pm: Girls 5/6 (Stretch Tite vs. Dunkin Donuts)

6-7 pm: Boys 8th (SeaMist MedSpa vs. RI Cosmetic Dentistry)

7-8 pm: Boys 8th (Law Offices of Thomas O’Brien vs. Gall/Thomas Insurance)

Tuesday, Feb 26

EGHS (Lower)

7-8 pm: Boys 3rd (Kota vs. Estner Injury Centers) Court 1

7-8 pm: Boys 3rd (LiUNA Local Union 271 vs. Elite Physical Therapy) Court 2

Wednesday, Feb 27

Cole Middle School

5-6 pm: Girls 5/6 (Forbes Financial Planning vs. 4/5 winner)

6-7 pm: Girls 7/8 (University Orthopedics vs. Mega TG)

7-8 pm: Girls 7/8 (Basler Chiropractic vs. Elite Physical Therapy)

EGHS (Lower)

6-7 pm: Girls 3/4 (Morgan Stanly vs. 4/5 winnerCourt 1

6-7 pm: Girls 3/4 (Mayforth Group vs. Bald Hill JeepCourt 2

7-8 pm: Boys 5th (Basler Chiropractic vs. Mattioli Orthodontics) Court 1

7-8 pm: Boys 5th (Kota vs. Howland Evangelista) Court 2

EGHS (Upper)

5-6 pm: Girls 5/6 (Ortho RI vs Bald Hill Dodge)

6-7 pm: Boys 7th (LiUNA vs. Lowest Seed)

7-8 pm: Boys 7th (Mayforth Group vs. Gordon Orthodontics)

Thursday, Feb 28

Cole Middle School

5-6 pm: Boys 4th (University Ortho vs. 4/5 Winner)

6-7 pm: Boys 6th (Four Brothers Pizza vs. TBD)

7-8 pm: Boys 6th (Gordon Orthodontics vs. TBD)

EGHS (Upper)

6-7 pm: Boys 8th (Dick’s Sporting Goods vs. TBD)

7-8 pm: Boys 8th (Elite Physical Therapy vs. TBD)

Friday, March 1  FINALS @Cole Middle School

6:00-7:00 - Girls 3/4 Final

7:00-8:00 – Girls 5/6 Final

8:00-9:00 -  Boys 5th Final

Saturday, March 2 FINALS @EGHS

11-12 pm: Challenger Upper Gym

11-12 pm: 3rd Boys Court 1

11-12 pm: 4th Boys Court 2

12-1 pm: 8th Boys — Upper Gym

12:30-1:30 pm: 6th Boys Lower Gym

1-2 pm: 7/8 Girls  Upper gym

1:30-2:30 pm: 7th Boys — Lower Gym

 

Game Results
Sponsored By
YouTube Player